Profile

Layout

Direction

Cpanel
Şimdi Buradasınız: Hayata Bakış Sağlık

Sağlık

Hastalığa yakalanmamak için kesin çözüm

sarimsakHavalar soğuk... Ve hastalıkların en çok yaygınlaştığı bir döneme girdik... Ne yaparsak hastalıktan korunmuş oluruz? Bunu için uzmanlar sarımsak diyor, İşte sarımsağın faydaları...

Domuz gribi gündemden düşmüyor. Aksine bir salgına dönüşebilir deniliyor. İşin ilginç yanı bu süreçte normal gripten bile binlerce insanın öldüğünü öğreniyoruz.

Read more...

Sağlıklı olduğu belgelerle ispatlanan 14 gıda

Besin değeri daha yüksek gıdalarla beslenmek ister misiniz? Sağlığa yararlı olduğu belgelerle kanıtlanan 14 gıdayı bilirseniz, daha sağlıklı beslenebilirsiniz.
Gıda Teknisyenleri Enstitüsü tarafından yayınlanan "Gıda Teknolojisi" dergisinde yer alan habere göre, işte 14 yararlı yiyecek:

 

Read more...

Hangi Gıdayı,Ne Zaman Yemeliyiz ?

Metabolizmamız biz uyanık olduğumuz sürece devamlı çalışıyor, ama besinleri yakması saatten saate farklılık gösteriyor. Meselâ, sabah saatlerinde besinler rahatlıkla sindirilebilirken, akşam saatlerinde yağa dönüşebiliyor. Çünkü akşam vakti, yemek yeme değil, dinlenme ve uyku vaktidir. Vücut da kendini ona göre hazırlar. Sindirim sistemi yavaşlar, idrar atılımı azalır. Velhasıl, sabah, öğlen ya da akşam yememiz gereken gıdalar de bu sebeple farklı farklıdır. Zaman’ın haberinde Uzman diyetisyen Seyran Tombul, hangi besinlerin hangi saatlerde yenildiğinde maksimum fayda sağlanabileceğini anlattı. Ancak tüm bu besinlerin bir günde yenilmemesi gerekiyor.

Read more...

Şifası olmayan hastalık

Avusturya’da bir kilise kayıtlarına göre, 1680 yılında doğan her 19 kişiden sadece 2’si 65 yaşına geliyorken, tam 300 yıl sonra 1980’de doğan her 19 kişiden 15’i 65 yaşına gelmektedir. Bu demektir ki “Ebedi gençlik çeşmesi” bulunamadı ama hayatta kalma süresi uzadı.

Yaşlı nüfus böyle çoğalınca yaşlanma ile ilgili sorunlar da önümüze yığıldı. Konunun hastalık boyutunu bir kenara bırakıp yaşlanmanın psikolojisini ve bu sevgiye muhtaç insanlara nasıl yardım edebileceğimizi düşünelim.

Read more...