Profile

Layout

Direction

Cpanel
Şimdi Buradasınız: Haberler Özel Haber

Bediüzzaman'ın müjdeleri çıkmaya başlıyor

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Mustafa Sungur konuştu

Hutbe-i Şamiye’yi nasıl değerlendiriyorsunuz? Üstad Hazretleri, o hutbeyi vereli tam yüz yıl oldu...

Hutbe-i Şamiye’nin ihbarları zamanla çıkmaya başlıyor elhamdülillah.
Bundan daha büyük müjde ve sevinç olur mu? Zaman gösteriyor bunu. Yüz sene geçtiği halde, o hakikatler yeniymiş gibi kendini gösteriyor. Güya Üstad, o hutbeyi Suriye’ye ve âlem-i İslâma yeni vermiş gibi, yeni okuyor gibi.

Read more...

Hür Adam rekor kırabilecek mi?

Hur Adam1.5 MİLYON SINIRINA DAYANDI
 
7 Ocak 2011 Cuma günü ülke çapında 243 salonda ve 13 Ocak’ta da 8 Avrupa ülkesinde gösterime giren “Hür Adam”, 27 Ocak Perşembe gecesine ait hasılat rakamları itibarıyla, 21 günde ülke içinde toplam 831 bin 835 kişi tarafından izlendi. Bu rakama, filmin geride bıraktığımız 18 gündeki (13 Ocak-30 Ocak arası) yurt dışı hasılatı ve 28-30 Ocak hafta sonu rakamları da eklendiğinde, toplam izleyici sayısı bir buçuk milyon kişi sınırına dayanmış durumda...

Read more...

Said Nursi dört dörtlük bir mazlumdur

thumb_72005Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, "Said Nursi’nin çektiği acılar"ı yazdı ve "Said Nursi, dört dörtlük bir mazlumdur" dedi.

Bediüzzaman'ın sürgün hayatından başlıkları sıralayan Hakan, daha sonra Nazım Hikmet'le bir karşılaştırma yaptı. Hakan'ın yazısı şöyle:

 

Read more...

Said Nursi belgeseli geliyor

Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatını anlatacak olan "Hür Adam" filminin çekimleri sürerken Said Nursi belgeselinin tamamlandığı belirtildi.

Samanyolu Haber'de yer alan habere göre Yolcu isimli belgesel çok yakında yayınlanacak. “Yolcu” belgeseli, Said Nursî'nin hayatını ve fikriyatını; rivayetlerden, efsanelerden arındırıp, onu hem taraftarlarına hem muhaliflerine doğru anlatmayı amaçlıyor. Belgeselin yönetmenliğini Yusuf Kenan Beysülen, metin yazarlığını Cemalettin Canlı, seslendirmesini Mahir Günşiray, yapımcılığını ise Kalan Müzik ve Karşı Film üstleniyor.

Read more...