Profile

Layout

Direction

Cpanel
Şimdi Buradasınız: Haberler İslam Dünyası

İslam Dünyası

Kur'an'ın değişmediği bir kez daha ispatlandı

Kur'an-ı Kerim'in yazıldığı günden bugüne kadar hiçbir şekilde değişikliğe uğramadığı birkez daha ispatlandı.
10 yıl süren bir çalışmayla orijinal 4 mushaf ile günümüz Kur'an-ı Kerim'ini kelime kelime ve harf harf kontrol ederek, aralarında herhangi bir değişikliğin olmadığını kanıtlayan Dr. Tayyar Altıkulaç, "Bu çok muhteşem ve huzur verici" ifadelerini kullandı.

Kur'an-ı Kerim'in hiç değişmediği, tahrife uğramadığı her zaman ifade edilir. Bu gerçek bilimsel olarak da bir kez daha ispatlandı. Eski Diyanet İşleri Başkanı Dr. Tayyar Altıkulaç, 10 yıllık çalışma sonucunda orijinal 4 mushaf ile günümüz Kur'an-ı Kerim'ini kelime kelime ve harf harf kontrol ederek, aralarında herhangi bir değişikliğin olmadığını kanıtladı.

Read more...

Dünyanın gündeminde Ramazan var

İslam dünyasının tamamı bugün birlikte  Ramazan ayına başlıyor. Dünya üzerine yayılmış 1,5 milyar Müslüman, 1 ay boyunca gündüzleri oruçlarıyla, geceleri teravihleriyle manevi bir ülkenin ortak yurttaşları olacak.

Müslümanların yoğun yaşadığı coğrafyalarda Ramazan gündemin ilk sırasına yerleşirken, genel olarak dünyanın gündeminin ilk sırasını da Müslümanların ve İslamın oluşturması dikkat çekiyor. New York’tan, Londra’ya, Paris’ten, Moskova’ya, Pekin’den Afrika’ya bir çok merkezde medyanın, akademilerin ve politikanın gündeminin ilk sıralarını ya Ramazan ayı, ya İslam ya da Müslümanlar oluşturuyor. Ekonominin küresel ilişki ağı, Müslümanların kürenin her yerinde yaşamaya başlaması ve genel olarak İslamın dünya gündemindeki yeri 2010 Ramazan’ını şu ana kadarki en küresel Ramazan haline getirmiş durumda.

Read more...