Profile

Layout

Direction

Cpanel
Şimdi Buradasınız: Haberler Arjantin6&Birezilya Mektubu

Arjantinden Mektup - 5

      Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu ebeden daiman

      Latin Amerika ülkelerinden sizlere binler selam. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız ziyaretlerde ilk olarak Ekvador’a geçerken Peru’ya uğradık. On saatlik Peru ziyaretimiz  çok bereketli oldu.. Geçen sene hapishanelerine Risale-i Nurları bıraktığımız Peru’nun başkenti Lima’da son durumun ne olduğunu öğrenmek ve oradaki dostlarımıza selam vermek için gittiğimizde bizleri çok güzel karşıladılar.

Read more...

Güney Ameraka Şili'den Mektup

Esselamu aleykum verahmetullahi  ve beraketuhu,

Aziz Agabeylerimiz,
Sizlere Latin Amerika’nın en batısından Şili’den selam ve hürmetlerimizi iletiyoruz.

Şili  Büyük Okyanus ile And Dağları arasında kalan ,  4300 km oknuyusa sahili olan, kuzeyinde çöl güneyinde buzullarla kaplı orta kısmıyla ise yeşili bol olan bir ülke.

Şili  kelimesi “Dünyanın son bulduğu diyar“ anlamına gelmekte. Türkiye’ye 16 bin km uzaklıkta bu ülkenin dili, Latin Amerika ülkelerinde olduğu gibi: İspanyolca.

Şili’yi daha çok Türkiye’den  depremleriyle duyuyoruz  ve tanıyoruz. Burada ki insanların yaşantısını gördüğünüzde depremlerin hiç de hikmetsiz olmadığı anlıyorsunuz. Çünkü insanlardaki ahlaki çöküntü, farkında olmayan bu  insanların üzerinde  gerçek depremden  çok daha tahrip edici, yıkıcı bir vaziyet almış.

Read more...

Arjantin'den Mekup-4

Latin Amerika insanlarının, Kur’an hakikatlerine ilgi ve alakalarının günden güne arttığı  Arjantin’in başkenti Buenos Aires’ten binler selam!

Başta Üstadımızın ve Güney Amerika ile kalben ve ruhen alakadar Ağabeylerimizin ve cemaatimizin samimi dualarının bir neticesi olan Arjantin hizmetlerindeki muvaffakiyeti, müşahede etmek vazifesi bize verildiğinden, buradaki son gelişmeleri sizlerle paylaşmak arzu ediyoruz.

Read more...

Arjantin'den Mektup -3

Esselemu Aleykum Verahmetullahi Ve beraketuhu,

ajntnEvvela, seksen sene bir ömür semerâtını kazandırabilen mubarek Ramazan-ı şerifinizi ve yaklaşan Leyle i kadrinizi tebrik ederiz.

Yaklaşık 4 ay önce nur hizmetlerine ilk adımın atıldığı Arjantin'de, Cenab-ı Hakk'a şükürler olsun ki, 4 kitabın basımını gerçekleştirmek nasip oldu.En son olarak bin adet baskıya verdiğimiz, Ramazan, İktisat ve Şükür Risalelerini matbaadan teslim aldık. Aynı gün, teravih namazı için gittiğimiz El Ahmed camiinde, cemaate takdim ettik. Ertesi gün, cuma namazı sonrasında da hem daha önceden tanıştığımız, hem de yeni tanıştığımız kişilere verdik. Ayrıca camii yetkililerinden aldığımız izne binaen ramazan ayı boyunca cuma ve cumartesi günleri burada Sözler Neşriyat adına küçük bir stand açıp, nurları cemaate sunacağız. İnşallah bu şekilde doğrudan ve çok daha hızlı olarak kitaplarımızı arzu edenlere ulaştırmış olacağız.

Read more...