Profile

Layout

Direction

Cpanel
Şimdi Buradasınız: Hayata Bakış

Kırıcı söz, insandan huzur ve mutluluğu alıp götürüyor

Gün içinde, insanlar bilerek ya da bilmeyerek birbirine kırıcı sözler sarf edebiliyor.

Oluşan bu duygusal şiddet ortamı, bireylerin aile, iş ve okul hayatını altüst ediyor.

Maruz kalınan aşağılayıcı sözler insanı psikolojik olarak etkiliyor, iş ve okul hayatında verimi düşürürken evlilikleri de sarsıyor. Psikolog Özen İlhan Oldaç, aşağılayıcı söz söyleyen kişilerin öfke kontrolünü sağlayamadığını belirterek bu kişilerde özgüven eksikliği olduğunu ifade ediyor.

Read more...

Hastalığa yakalanmamak için kesin çözüm

sarimsakHavalar soğuk... Ve hastalıkların en çok yaygınlaştığı bir döneme girdik... Ne yaparsak hastalıktan korunmuş oluruz? Bunu için uzmanlar sarımsak diyor, İşte sarımsağın faydaları...

Domuz gribi gündemden düşmüyor. Aksine bir salgına dönüşebilir deniliyor. İşin ilginç yanı bu süreçte normal gripten bile binlerce insanın öldüğünü öğreniyoruz.

Read more...

Sağlıklı olduğu belgelerle ispatlanan 14 gıda

Besin değeri daha yüksek gıdalarla beslenmek ister misiniz? Sağlığa yararlı olduğu belgelerle kanıtlanan 14 gıdayı bilirseniz, daha sağlıklı beslenebilirsiniz.
Gıda Teknisyenleri Enstitüsü tarafından yayınlanan "Gıda Teknolojisi" dergisinde yer alan habere göre, işte 14 yararlı yiyecek:

 

Read more...

Hangi Gıdayı,Ne Zaman Yemeliyiz ?

Metabolizmamız biz uyanık olduğumuz sürece devamlı çalışıyor, ama besinleri yakması saatten saate farklılık gösteriyor. Meselâ, sabah saatlerinde besinler rahatlıkla sindirilebilirken, akşam saatlerinde yağa dönüşebiliyor. Çünkü akşam vakti, yemek yeme değil, dinlenme ve uyku vaktidir. Vücut da kendini ona göre hazırlar. Sindirim sistemi yavaşlar, idrar atılımı azalır. Velhasıl, sabah, öğlen ya da akşam yememiz gereken gıdalar de bu sebeple farklı farklıdır. Zaman’ın haberinde Uzman diyetisyen Seyran Tombul, hangi besinlerin hangi saatlerde yenildiğinde maksimum fayda sağlanabileceğini anlattı. Ancak tüm bu besinlerin bir günde yenilmemesi gerekiyor.

Read more...